אורלי בר-קימה, “השראה פרקטית”

שלום וברוכים הבאים לאתר שלי,

 שמי אורלי בר-קימה, ואני מאמינה ויודעת שכולנו, כן, גם אתה! או את! יכולים להיפתח לשינוי, וליצור לעצמכם חיים יותר שמחים, בריאים, שלווים, מוגשמים ומלאי משמעות. 

דרכי היא דרך “השראה פרקטית”.  זו הדרך שעבדה עבורי, ועבור אלפי אנשים, ובעיקר נשים, שאני מדריכה ומלווה בתהליכים שונים, אישיים וקבוצתיים, מזה מעל עשור.

השליחות והייעוד שלי: “ליצור מרחב השראה בטוח, מעצים ופרקטי, שמאפשר לאנשים לגלות את היופי והעצמה הפנימית שלהם. לממש את החופש להיות מי שהם, ולהביא את המתנות שלהם לעולם” 

אני עושה זאת כבר מעל 15 שנים, באמצעות כתיבה, הרצאות, סדנאות וקורסים בשיטה שפיתחתי, “מפתחות לצמיחה ושינוי בחיים”, בתהליכי אימון אישי עם נשים, ובמפגשי השראה,  מודעות ותרגול מדיטציה בקבוצות.  

אני אוהבת לקבל ולתת השראה. לכן יזמתי ואני מנחה, תכנית טלוויזיה אינטרנטית בינלאומית “Practical Inspiration” שבה אני מארחת ומראיינת אנשים מעוררי השראה, ומנהיגים מחוללי שינוי מהארץ והעולם.

יש בי תשוקה בוערת ללמד ולהעביר את הידע משנה חיים זה באופן חוויתי לאחרים, ולכן אני כך כל נהנית להרצות מעל במות פתוחות ובתוך ארגונים וחברות, ולהנחות אירועי העצמה והתפתחות אישית חוויתיים, וסמינרים לימודיים .

בשנה האחרונה, התעורר בי רצון חזק להגיע לקהלים גדולים יותר עם החומרים שאני מלמדת, ולכן יצרתי עבורכם גם קורסים און ליין שאני מכנה אותם “מסעות משני תודעה וחיים”, במטרה לאפשר, באמת, לכל מי שרוצה בכך להשתנות, לצמוח מבפנים, ולחולל שינוי בחייו, בעזרת כלים פשוטים ועבודה יומיומית, בדרך אל החופש המיוחל. הכל במחירים שווים לכל נפש. 

במשך מעל שנתיים יצרתי והנחיתי תכנית רדיו שבועית בערוץ החיים הטובים bestlife.co.il  “להיפתח לשינוי-זה אפשרי!”שבה אירחתי מידי שבוע, אנשים ששיתפו אותי ואת הקהל, בסיפורי חיים מעוררי השראה, בעקבות שינויים משמעותיים שעשו בחייהם, וקיימתי מעל 80 ראיונות מרגשים ומלאי השראה וערך וכלים לשינוי. 

מעל לכל, גאוותי ושמחתי הגדולה היא קהילת “השראה פרקטית”. בשבע השנים האחרונות בניתי קהילה בת מעל 5000 איש, ובעיקר אישה:), שנהנים לקבל ממני, מידי שבוע, את ניוזלטר “השראה פרקטית”, שבו אני משתפת בבלוג אישי שלי, עם  שפע של תכנים מעצימים, והמון כלים וטיפים מעשיים. המלצות על מורים, אירועים, ומיטב הסדנאות להתפתחות אישית ורוחנית, שמתקיימים בארץ (על סמך ניסיוני האישי הנרחב).  וכן ראיונות עם טובי המנטורים בעולם, כתבות עומק בנושאים מרתקים, והרצאות אינטרנטיות בחינם. מוזמנים להירשם גם. 
 
אני רוצה לשתף אתכם בסיפור האישי שלי:

בשנת 2004 בחרתי לעזוב משרה טובה ונוחה כעיתונאית בטלוויזיה החינוכית, ויצאתי לבדי ל…כלום.

זה היה מפחיד, אך מרגש מאוד גם יחד.

כילדה, שגידלה את עצמה לבד מגיל 15.5 ללא משפחה נוכחת ותומכת, כשהורי נסעו “לנסות את מזלם בחו”ל”, ואני בחרתי להישאר בארץ ולסיים תיכון וצבא, חוויתי הרבה מאוד חוסר ודאות ובדידות.

עם כל הקשיים שחוויתי, למדתי הרבה מאוד על עצמי, ועל יכולותיי המופלאות. “נאלצתי” לפתח מהר מאוד עצמאות, אחריות, ואת ההכרה בטוב וב”יש” ואני בהכרת תודה על כך.

 קראתי להם “השרירים הפנימיים” שלי, “ידידי” האומץ, “חברות הנפש שלי”, הנחישות, וההתמדה, ו”בת בריתי” האמת. למדתי לסמוך רק על עצמי ועל הכוחות הפנימיים שלי, וכך התחשלתי למול התמודדויות היום יומיות עם בית הספר של החיים. 

ניסיון חיי והחוויות שלי עיצבו אותי להיות מי שאני לאורך השנים עד היום, ולימדו אותי, שאפשר לצמוח מכל מצב, קושי או נסיבות חיים, זה הפך להיות המוטו שעל פי אני חיה, ובו אני מאמינה, ואותו אני כיום גם מלמדת אחרים בכל הדרכים שעומדות לרשותי. 

באופן לא מפתיע, ומכיוון שהיקום מסודר ומאורגן, ושום דבר בו אינו מקרי, החיים זימנו לי אפשרות לסגור מעגל, כמה עשורים מאוחר יותר ולקבל הוכחות רבות נוספות למוטו הזה. 

כפי שסיפרתי כאן בתחילת הסיפור האישי שלי,  בשנת 2004 עזבתי את עולם העיתונות, ועשיתי “קפיצת ראש” לתוך בריכת החיים, שהייתה ריקה, מסתבר:))

לא היה לי מושג מה אעשה בשארית חיי, אך החלטתי לצאת למסע אישי של גילוי עצמי, התפתחות, וצמיחה, כדי לחולל שינוי שיביא איזון, שמחה, תשוקה, שייכות, חופש ובעיקר – משמעות לחיי.

השינוי שלי, הניע אותי לצאת למסע ברחבי הארץ, כשבמשך שלש שנים, פגשתי וראיינתי 50 נשים מעוררות השראה, פסיפס אנושי מרהיב ומגוון של נשים נפלאות, שכמוני, עשו שינויים משמעותיים בתחומים שונים, בגילים ומצבי חיים שונים. 

סקרן אותי לבדוק מה מניע נשים לעשות שינוי?

מה ניתן ללמוד מהתהליך שלהן, מה עזר להן ברגעי חוסר הוודאות, המשבר והקושי, איך התגברו על הפחדים והאתגרים בדרך, באילו הזדמנויות גילו את הכוחות הפנימיים שלהם? וכל זאת במטרה ללמוד מהסיפורים שלהן, ולהעביר הלאה, כדי לתת השראה ולהעצים נשים אחרות.  

בעקבות התחקיר כתבתי את הספר “להיפתח לשינוי – 12 מפתחות לצמיחה ושינוי בחיים” שיצא לאור באפריל 2010, כשלאחרונה אף תורגם לאנגלית ותקוותי שיופץ בכל העולם.

הספר נמכר מאז בהצלחה רבה בכל חנויות הספרים ברחבי הארץ, וגם כאן במבצע בחנות באתר, ולשמחתי איפשר עד היום לאלפי נשים לקבל השראה, לצמוח ולשנות את חייהן לטובה.

גם הספר הוא  חלק מדרך “השראה פרקטית”, רק שאז עוד לא ידעתי לקרוא לזה בדיוק כך. הספר מכיל 30 סיפורי חיים מרגשים ומעוררי השראה של נשים, רובן בזהות מלאה, שנתנו לי במתנה את סיפוריהן במטרה להעצים נשים אחרות, ואני מודה ומוקירה אותם על כך מעומק ליבי. 

אך מכיוון שאני מאמינה ויודעת, כפי שכבר אמרתי, שהשראה, המגיעה מעולמות הרוח, המטה פיזיים, היא מצוינת, אך היא לבדה לא יוצרת שינוי אמיתי ובר-קיימא, כזה שנשאר. לכן שילבתי בו גם כלי אימון ותרגילים שיניעו לפעולות מעשית. ולמעשה הוא יכול להפוך בקלות, למאמן האישי שלך. 

במוקד הספר אני מלמדת את השיטה שפיתחתי  “מפתחות לצמיחה ושינוי” שהם 12 כלים שזיהיתי, שחזרו על עצמם שוב ושוב בסיפורים, ועזרו לי ולאלפי נשים להצליח בתהליך הצמיחה והשינוי שלנו, ואני רואה שליחות גדולה ללמד ולהעביר אותם הלאה.  

בשנה האחרונה סיימתי לכתוב סדרה של 12 ספרי הרפתקאות, להשראה והעצמה לילדים באנגלית, שמבוססים אף הם על 12 המפתחות. וכעת אני בשלבי כתיבה של הספר הבא “המפתח ה-13 מפחד לאהבה”, שייצא לאור בשנה הקרובה (בלי נדר). 

 הניסיון המקצועי שלי:

לתחום ההתפתחות האישית הגעתי לאחר 10 שנות ניסיון כעיתונאית, “העיר”, “הארץ”, “טלוויזיה חינוכית”, כשבעשר השנים האחרונות, אני כותבת על נושאי צמיחה, אימון העצמה נשית והתפתחות אישית ורוחנית, במגזינים “דרך האושר” ו”חיים אחרים”, ובאתרים שונים באינטרנט. אני מרגישה מבורכת ומודה גם על הזכות שיש לי לחוות ללמוד ולראיין באופן אישי את גדולי המורים הרוחניים מפתחי שיטות, והמנטורים בתחומים אלה, בארץ ובעולם.(יש עשרות כתבות וראיונות בחינם לרשותכם באתר).

אני מאמנת מוסמכת CCIL, חברה בלשכת המאמנים בישראל, מתמחה ב”אימון דרך תקשורת” מהמכון הבינלאומי לתקשורת והקשבה של ד”ר קרול מקול בארה”ב, בעלת הסמכה bussiness practitioner ב- NLP , ובעלת תואר ראשון במדע המדינה ובתאטרון מאוניברסיטת תל אביב.

 

הפסקתי מזמן לספור את כמות הסמינרים, הסדנאות והקורסים שלמדתי אישית במהלך השנים, החל מ”חשוב והתעשר”, איך להנהיג את חייך?, 7 חוקים רוחניים להצלחה, תטא הילינג, דרך אקסס בארס, טוני רובינס, ריפוי קוונטי, “המסע”, NLP, ועוד ועוד.

עם זאת חשוב לי לציין כי לשמחתי גיליתי שהמסע הזה לא נגמר אף פעם. זה חלק מהמהות שלנו כאן כישות רוחנית שחיה בגוף פיזי, שרוצה להמשיך לגדול ולהתפתח.

בשבע השנים האחרונות אני ממשיכה את מסע התפתחותי האישית והרוחנית הן כתלמידת “קורס בניסים” שמצאתי בו בית רוחני, והן כחניכה של “בית הספר המודרני למסתורין” שרכשתי בו ידע וכלים מדהימים לריפוי עצמי ואחרים.  

אני “אור השראה והחופש”, תל אביבית מאוהבת, חובבת הליכות בפארק ובים, בכל מזג אוויר!!! ומסעות לחו”ל. מתרגלת מדיטציה, יוגה ופילאטיס באופן קבוע. לוגמת לתוכי ספרים בצמא, רוקדת ניה  ונהנית לצייר באופן אינטואיטיבי בזמני הפנוי. נשואה לאבי, ואימא לשלשה בנים מוכשרים ומקסימים. 

אולי זו גם התחלה חדשה בשבילך?  

 אם הגעת עד לכאן, אני מוקירה אותך. הקורס בניסים לימד אותי ש”אין מפגשים מקריים”. מכיוון שכולנו מורים ותלמידים, כנראה שיש משהו שאני יכולה ללמד ובטוח גם ללמוד ממך.

אני מזמינה אותך לקבל השראה מסיפורי ההצלחה שלי ושל עשרות הנשים והמורים שפגשתי וראיינתי, וכמובן ללמוד ולתרגל את “שיטת המפתחות להעצמה אישית, צמיחה ושינוי” כמו גם כלים פרקטים רבים שלמדתי והתמחיתי בהם, על בסיס יום יומי.

אשמח להכיר אותך ולפגוש בך אישית במפגשים שאני מקיימת, או בקורסים האנטרנטים, וללוות אותך בדרך שלך אל החופש שלך. 

אחיותיי ואחי, בני האלוהים האהובים והיקרים, גם את ואתה יכולים לחוות, כמוני, וכמו רבים אחרים שעשו את הדרך,  את החופש להיות מי שאתם באמת, ל”דעת את עצמכם”, לגלות את העוצמות והכוחות הפנימיים שלכם, להאמין ולסמוך על עצמכם ועל אלוהים/היקום, לחיות חיי משמעות ושמחה, ולהביא את המתנות הייחודיות שלכם לעולם.

אני כאן לרשותכם בכל דרך שתבחרו בה. באהבה והערכה רבה. 

שלכם, אורלי בר-קימה

ראיון אינטימי שלי בתוכנית "ישר ללב" בערוץ 2

ראיון בערוץ 2 בתוכנית "לחיות טוב"